Sincan Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

SİNCAN

Sincan, başkent Ankara’nın ilçelerinden biridir. Etimesgut, Yenimahalle, Kazan, Polatlı ve Ayaş ilçeleri ile komşu olan Sincan, Ankara merkeze 27 km uzaklıktadır.

Bulunduğu bölge itibariyle, İç Anadolu Bölgesi'ndeki pek çok yer gibi Sincan da eski bir yerleşim yeridir. Yapılan araştırmalar sonucunda Sincan'da Selçuklu dönemine ait kalıntılara ulaşılmıştır. Yazılı kaynaklarda ise Sincan ismi ilk olarak İstanbul-Bağdat tren yolunun açılması ile geçmektedir. Devlet Demiryolları arşivindeki kaynaklara göre bu tarihte Sincan ufak bir köydür.

İpek Yolu’na yakın bir konumda olması nedeniyle Sincan tarih boyunca önemli bir yer olmuştur. Sincan'ın kelime anlamı ise “mutlu, canlı insanlar yurdu”dur.

Cumhuriyet'in ilk yıllarında Sincan, Ankara'daki örnek köylerden biri olarak belirlenmiştir ve Romanya ve Bulgaristan'dan yaklaşık 100 göçmen aile Sincan'a yerleştirilmiştir. Tipik bir göçmen köyü haline gelen Sincan, bu yıllardan sonra özellikle de tren ve karayollarının üzerinde olması sayesinde hızlı bir gelişim göstermiştir.

Sincan denince akla ilk gelen şeylerden biri de laledir. Romanya’dan ve Bulgaristan’dan göçüp Sincan'a yerleşen aileler Türkiye'ye gelirken yanlarında lale tohumları getirmişler ve bundan sonra da Sincan laleleri ile meşhur bir yer olmuştur. İlçede her yıl lale festivali düzenlenmektedir. Aynı zamanda ilçe merkezinde Lale Meydanı bulunmaktadır.

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
The Corner Hotel (Sincan)
The Corner Hotel (Sincan)
Ankara
Ankara, Sincan'da hizmet veren The Corner Hotel Sincan; sunduğu olanaklar ile hem iş hem eğlence amaçlı seyahat eden misafirlere rahat bir konaklama imkanı veriyor. 68 oda...
Tek Kişilik 1276 TL
Çift Kişilik 1932 TL
Üç Kişilik 2415 TL
Boss Otel (Sincan)
Boss Otel (Sincan)
Ankara
Ankara, Sincan'da hizmet veren Boss Hotel Sincan; sunduğu olanaklar ile hem iş hem eğlence amaçlı seyahat eden misafirlere rahat bir konaklama imkanı veriyor. 58 oda ile m...