Ören Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

ÖREN

İnce kumlu sahili ve mavi bayraklı plajları ile Ören her sene binlerce tatilciye unutamayacakları yaz tatilleri yaşatmaya devam ediyor.

Balıkesir Ören'de, özellikle son yıllarda artan yazlık ve tesis sayısı ile büyük bir nüfus artışı yaşanmaktadır. Bu sebeple de peş peşe pek çok Balıkesir Ören oteli halkın hizmetine açılmaktadır.

Kazdağları’nın eteklerinde, denizle ve doğayla baş başa bir tatil diliyorsanız ve huzur sizin için önemliyse Ören sizler için çok güzel bir alternatif olabilir. Henüz çok fazla popüler olmadığı için hala gözlerden uzak olma özelliğini de muhafaza etmektedir.

Ören otelleri, bölgenin nemsiz havası sebebiyle de oldukça tercih edilmektedir. Burada solunum hastalıkları olanlar da rahatça tatil yapabilirler.

Ören, 2005 yılında 4 mavi bayrak almıştır. Denizin içinde yosun yoktur ve suları inanılmaz berraktır. Bazı Ören otellerinin denize sıfıra konumundan dolayı kendilerine ait plajları da mevcuttur.

Ören, ince kumlu sahili, oksijen deposu Kazdağları'ndan gelen havası, mavi bayraklı plajları, sahile kadar uzanan çam ormanları ile tatilcilerin gözdesidir. Çam ağaçları Ören'in hemen hemen tüm sokaklarını kaplamıştır. Bu yüzden yaz aylarında serin serin Ören sokaklarında dolaşabilirsiniz. Ören neredeyse bağlı olduğu ilçeden daha büyük. Hem yurt içinden hem de yurt dışından, özellikler Almanya'dan ilgi gören Ören'de yazlık ev sayısı da artmıştır. Tabi bunda Ören'in pek benzeri olmayan doğal güzellikleri çok etkilidir. Yaz aylarında nem oranı düşük olduğu için Ören'de solunum hastalıkları olanlarda rahatça tatil yapabilirler.

Ören, 2005 yılında 4 mavi bayrak almıştır. Ören temiz deniz suyu, çevre bilincine duyarlı, bilinçli çevre unsurları göz önünde bulundurularak almıştır mavi bayraklarını. Ören'in denizi berrak masmavi, yosun yahut benzeri hiç bir şey yok denizin içinde. Ören'de denize girdiğinizde biraz soğuk gelebilir, fakat alıştıktan sonra yazın o sıcağında içinden çıkmak istemezsiniz. İlk bir kaç metre çakıllı olsada daha sonrası kumdur. Ören sahili belediye denetimindedir. Her zaman Ören plajı temizlenir. Plajda bulunan duşlar, soyunma kabinleri yine Ören'de belediyesinin hizmetleri içindedir.

Ören'de tüm gün boyunca güneşin, denizin ve kumun tadını çıkardıktan sonra, sahilde güneşin batışını izlemek ayrı bir keyif. Artık Ören'de denizden ılık ılık rüzgar esmeye başlamıştır.Ören'de akşam ister sahilde sıralanmış cafelerde Ören sahiline karşı çayınızı yudumlayın, ister cadde boyunca yürüyüş yapın, sevdiklerinize Ören hatırası satın alın, isterseniz yine Ören'de gece hayatının sabaha kadar devam ettiği disko ya da barlarında eğlenin.

Ören, içinde bulunduğu Edremit körfezinde yetiştirilen zeytin ve zeytin ürünlerini satın alabileceğiniz bir yer. Ören'den evinize dönmeden tabiatın mucizesi zeytinyağından kesinlikle almalısınız. Yine Ören'de, Burhaniye'de kurulan halk pazarından bölgede yetiştirilen ve de üretilen, süt ürünleri, baharat, çeşitli şifalı otları bulabilirsiniz.

 

 

 


 

Daha Fazla
TESİSLER
Divas Butik Hotel (Burhaniye)
Divas Butik Hotel (Burhaniye)
Balıkesir
2016 yılında hizmete başlayan ve Balıkesir'in gözde tatil beldelerinden Ören'’de yer alan Divas Butik Hotel Ören; sunduğu olanaklar ve bulunduğu konum itibari ile misafir...
Tek Kişilik 0 TL
Çift Kişilik 0 TL
Üç Kişilik 0 TL
Sarı Golden Sea Pansiyon (Ören)
Sarı Golden Sea Pansiyon (Ören)
Balıkesir
Ören'in merkezinde, denize kısa bir yürüme mesafesinde yer alan apartımız, Burhaniye otogarı'na 4 km, Burhaniye Hava alanı'na ise 10 km uzaklıkta. 48 yatak kapasi...