Marmara Adası Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

MARMARA ADASI

6 bin yıllık tarihinde birçok devletin egemenlik sürdüğü topraklarında günümüzde pek çok yazlık site, otel ve pansiyonun bulunduğu Marmara Adası, Marmara Denizi'nde bulunur ve Avşa Adası’na komşudur.

Özellikle İstanbul’a yakın konumuyla tercih edilir Marmara Adası. Buraya deniz otobüsü, feribot veya günü birlik kalkan teknelerle ulaşmak son derece kolaydır.

Marmara Adası için bol oksijenli havası ve berrak mavi deniziyle yaz tatili için Türkiye'nin en ideal adalarından biridir dememiz mümkün. Marmara Denizi'nin en temiz koylarından bir kaçını bünyesinde barındırır Marmara Adası.

İrili ufaklı birçok plaja sahip olan Marmara Adası'nda Akdeniz iklimi yaşanırken, zaman zaman Karadeniz ikliminin de serin havaları kendini gösterir. Yaz aylarında rüzgârların etkisi ile serin bir havası vardır ve Marmara Adası'nın suyu soğuktur.

Yaz aylarında Marmara Bölgesi'nin sıcağından kaçan birçok kişi Marmara Adası'na gelerek serinlemeyi ve dinlenmeyi tercih eder.

Marmara Adası'nın geçim kaynakları arasında zeytincilik, şarapçılık ve balıkçılık ilk sırada yer alır. Yaz döneminde ise gelen turistler ile turizm sektörü de gelir kaynakları arasında önemli bir yer tutar.

Marmara Adası'nın güneyinde Karabanlar Tepesi vardır ve 117.18 kilometrelik bir alana hakimdir. Gökçeada’dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci adasıdır. Küçük tepelik alanlarla doludur Marmara Adası.

Halkın en önemli geçim kaynağı mermerciliktir. Çünkü adanın kuzey kesiminin geneli saflık oranı % 95 olan mermerlerle kaplıdır.

Marmara Adası'nı diğer adalardan ayıran ilginç bir özelliği var; Bitki örtüsü diğer adalar gibi zengin olsa da burada kızılçam ormanları vardır. Güney kesiminde genellikle makiler bulunurken, kuzey kısmı bitki örtüsü açısından daha zengindir.

Antik çağlarda ilk yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Yapılan araştırmalarda buraya ilk yerleşen halkın Miletoslular olduğu ortaya çıkarılmıştır. Daha sonrasında ise Roma döneminde Hristiyanların sürgün yeri olmuştur. Osmanlı topraklarına ilk kez 15. yüzyılda girmiştir. Osmanlı toprağı olunca Türkler bu bölgeye yerleştirilmiştir. Özellikle Karadeniz Bölgesi'ndeki halk göç etmiştir Marmara Adası'na.

Ada halkı; mermercilik, şarapçılık, zeytincilik, balıkçılık ve bağcılıkla uğraşmaktadır. Bunun yanı sıra Topağaç Ovası'nda sebze ve meyve üretimi de yapılmaktadır. Topağaç Ovası turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktaların da başında gelmektedir.

Marmara Adası'nda birçok plaj bulunmaktadır. Kole Plajı, Çınarlı Plajı, Manastı Plajı, Aba Plajı ve Şifalı Su Plajı adada girebileceğiniz noktalardır. Merkeze en yakın plaj Kole Plajı olup, Aba Plajı ise çakıllarla kaplıdır.

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Sunlight Otel (Marmara Adası)
Sunlight Otel (Marmara Adası)
Balıkesir
Hizmet kalitemizin yanında, benzerlerinde göremeyeceğiniz nitelikte; her odamızda nefis deniz manzarası, 24 saat sıcak su, LCD Televizyon, Uydu TV yayını, Split Klima, Minibar, Oda...
Ali Baba Butik Otel (Gündoğdu)
Ali Baba Butik Otel (Gündoğdu)
Balıkesir
Gündoğdu'da yer alan Ali Baba Butik Otel, ücretsiz Wi-Fi erişimine ve restorana sahiptir. Konuklar, tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilir.Tesis plaja 1 dakikalık y...
Çetinkaya Otel (Marmara Adası)
Çetinkaya Otel (Marmara Adası)
Balıkesir
OTELEMİZ BALIKESİR İLİNİN MARMARA ADASANIN ŞİRİN SARAYLAR MAHALLESİNDE BULUNUYOR .OTELİMİZİN PLAJA OLAN UZAKLIĞI 700 METREDİR.OTELEMİZDEKİ BÜTÜN MUTFAKTA KULLANILAN MALZEMELER HEPS...
Marmada Otel (Marmara Adası)
Marmada Otel (Marmara Adası)
Balıkesir
Marmada Hotel, Marmara Adası'nın muhteşem deniz ve doğa manzarasına hakim son teknolojilerle donanımlı 24 odası, gerek tatil, gerekse iş amaçlı seyahat eden misafirlerin tüm i...
Abroz Apart Otel (Marmara Adası)
Abroz Apart Otel (Marmara Adası)
Balıkesir
Abroz Apart Hotel Marmara Adası'nın Saraylar Beldesi'nde hizmet veren Abroz Apart Hotel, plajlara 250 metre mesafede kurulmuştur. Balkonlu ve mutfaklı konaklama birimleri...
Murat Kaptan Apart (Marmara Adası)
Murat Kaptan Apart (Marmara Adası)
Balıkesir
Murat Kaptan Apart Hotel, Balıkesir'in Marmara Adası'nda misafirlerine tadına doyamayacakları bir tatil vadediyor. Marmara Adası Merkez'de yer alan Gündoğdu'da ...