Manisa Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

MANİSA

TARİHÇE

Tarih boyunca hemen her büyük medeniyetin dikkatini çekecek kadar zengin olmuş Manisa topraklarının geçmişi yontma taş devrine kadar uzanır. Bölge Lidya bölgesi olarak bilinen bölgenin tamamına yakını Manisa’dadır. Bölgede başka Sard (yada Sardis) olmak üzere sayısı yirmiyi aşan antik kent mevcuttur. Osmanlılarda ise Manisa Sancağı, geleceğin padişahlarının ilk görev yeridir. Şehzadeler Manisa bölgesinin yönetiminde sorumlu tutulup, idarecilik yeteneklerini geliştirirlerdi.Strabon tarafından Katakekaumene (Yanık Ülke), olarak anılan Kula yakınlarında 1.1 milyon yıl ile 12 bin yıl arası süreçte gerçekleşen vokanik patlamalar nedeniyle oluşmuş geniş bir arazi vardır. Yapılan araştırmalar bölgede Yontma Taş Devrinden kalma 15 bin ile 25 bin yıl öncesine ait ayak izleri bulunmuştur.Hitit döneminde bölgenin Arzava adıyla anıldığı düşünülüyor. Dönemin en önemli eseri "Kybele Kaya Anıtı" dır. MÖ 13. yy ait eserin, bölgeye yapılan bir Hitit seferi sırasında yapılmıştır.Tarihte ilk altın parayı basan Lidya Krallığının başkenti bugün Salihli ilçesi sınırlarında yer alan Sard kentidir. Bin tepeler bölgesinde Lidyalılardan kalma Tümülüsler ve kral mezarları bulunmuştur. Antik ticaret yolu Kral Yolu 'da İran ve Mezopatamyandan başlayarak ve il sınırları girerek Lidya Krallığının merkezi Sard şehrine uğrardı.Hıristiyanlıktaki önemli 7 kiliseden, 3'ü bu ildedir;Sardes,  Philadelphia, Thyateira .İlin Osmanlı dönemindeki adı "Saruhan" dır. Adını Saruhan Beyliğinden alır. İldeki önemli Türk-Osmanlı eserleri şunlardır; Tarihi Kula Evleri (Osmanlı sivil mimari örneği),  Darphane, Saruhan Beyliği darphanesi, Mevlevihane Sinan Bey Medresesi, Ulu Camii Külliyesi, Manisanın en eski camisi.

Batı Anadolu’da Spil Dağı ile Gediz Nehri arasında yer alan Manisa, Ege Bölgesinin ulaşım bakımından önemli bir noktasında bulunan zirai, ticari ve sanayi açıdan gelişmiş bir kentimizdir. Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına inen ilde Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı uygarlıklarına ait izler bulunmaktadır. Tarih boyunca kültür ve sanatın yoğunlaştığı, ticaret yollarının geçtiği Manisa, kültürel ve doğal zenginlikleri ile ilgi çekici tatil olanakları sunmaktadır. 

Urganlı Kaplıcaları Manisa'nın termal bölgeleri arasındaki Urganlı Kaplıcaları, çevresindeki termal otellerle ve sunduğu doğal güzelliklerle huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor. Manisa Urganlı, yıl içerisinde birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bölgenin tercih edilmesinin önemli sebeplerinden biri termal sulara sahip olmasıdır. Urganlı Kaplıcaları, Turgutlu'ya 17 kilometre uzaklıkta olup, il merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. Bikarbonatlı, sodyumlu ve karbondioksitli suya sahip olan kaplıcaları; kırık-çıkık, romatizma, kireçlenme, siyatik, egzama, hemoroid ve bağırsak hastalıkları tedavi edilmektedir. İzmir-Ankara karayolu üzerinden Urganlı yoluna devam ettiğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı kaplıcaya 70 kilometre uzaklıktadır. Yolculuğunuz sırasında havalimanını ulaşım için tercih edebilirsiniz.

Bintepe Tümülüsleri Anadolu'nun en büyük Tümülüsleri olan Bintepe Tümülüsleri, Manisa'nın Salihli ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Lidya krallığının büyüleyici Tümülüsleri bölgenin en önemli turistik noktalarından biridir. Bintepe Tümülüsleri'nin en büyüğü 35 metre çapında, çevresi ve dairesi 1115 metre, yüksekliği ise 69 metre olan Alyattes mezarıdır ve bu bilgiyi antik çağ tarihçilerinden Heredot vermiştir. Sardes Antik Kenti yolu üzerinden 2 saat sürecek araç yolculuğuyla ulaşmanız mümkün. Manisa tatilinize bu görkemli Lidya krallığına ait Tümülüsleri mutlaka ziyaret edin

Sidas Antik Kenti Manisa'nın tarihini içinde gizleyen Sidas Antik Kenti, Saittai ismiyle de bilinmektedir. Detaylı bir kazı çalışması yapılmayan Sidas Antik Kenti Lidyalılara aittir. Tarihinde önemli roller üstlenen antik şehire Türkler Sidas ismini vermiştir. Demirciler ilçesinde bulunmaktadır ve detaylı bir kazı yapılmasa da kentin içinde birçok mimari parça vardır. İsim anlamı ise güzel, kutlu orman anlamlarına gelir. Sidas Antik Şehri'nin ortasından bir dere geçer ve bu dere etrafında Roma ve Lidya kalıntıları bulunur. Bu kent Manisa gezinizde sizi çok heyecanlandıracak ve bol bol keşif yapma fırsatı bulacaksınız. Giriş kapısı, hükümet binası ve açık hava tiyatrosu dikkatinizi çekecek yapılar arasındadır. Sidas Antik Kenti tüm gizemiyle sizleri bekliyor.

Manisa Kalesi Manisa'nın tarihi kalıntıları arasında yer alan Manisa Kalesi, Spil Dağı'nın eteklerinde konuşlanmıştır ve gören herkesin dikkatini çekmeye devam etmektedir. Manisa tatilinizde kesinlikle bir an bile canınız sıkılmayacak. Doğal güzellikleri ve tarihi alanları gezip görerek hem eğlenecek hem de bilgi dolu bir yolculuk yapacaksınız. Manisa Kalesi, Sandık Tepe üzerinde bulunur. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte kimler tarafından yapıldığı hakkında da net bir bilgi yoktur; fakat Magnetler tarafından kurulduğuna dair fikirler bulunmaktadır. Aynı zamanda Makedonya Kralı İskender'in bu kalede önemli malzemeleri sakladığı bilinmektedir. İki bölümden meydana gelen Manisa Kalesi manzarasıyla da sizleri büyüleyecek.

Ağlayan Kaya Manisa'nın Çaybaşı Mahallesi'nde bulunan Ağlayan Kaya uluslararası bir üne sahiptir. Ağlayan Kaya'nın bir özelliği daha vardır ki; kendine adanmış bir efsanesi bulunmaktadır. Efsaneye göre; Spil Dağı yakınlarında yaşayan ve Tantalos'un kızı olan Niobe'nin 12 çocuğu olmuştur. Bununla sürekli övünen Niobe, Zeus'un eşi olan Leto'nun iki çocuğu olduğu için her fırsatta kendisinin çok çocuğu olduğunu dile getirmiştir. Bu durum Tanrıça Leto'yu çok sinirlendirir ve çocukları olan Artemis ile Apollon'u çağırıp Niobe'ye ceza vermelerini söyler. Apollon ve Artemis oklarıyla Niobe'nin tüm çocuklarını öldürür. Niobe çocuklarının ölümünden sonra günlerce ağlar, Tanrı Zeus, Niobe'ye acır ve onu Spil Dağı'nın eteklerinde taşa çevirir. Ağlayan Kaya efsanesi böyledir. Bu kayanın çoğunlukla göz çukurundan yaş geldiği ve yanında çocuklar oynadığında kayadan yaş akmadığı Çaybaşı mevkiinde bulunan Ağlayan Kaya Manisa'nın fazlasıyla ziyaretçisi vardır. Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Aigai Antik Kenti (Manisa-Merkez) Manisa’ya yaklaşık 49 km mesafedeki Köseler Köyü yakınında bulunan ve Nemrut Kale adıyla anılan Aigai, Herodot’un bahsettiği Batı Anadolu’daki 12 Aiol kentinden biridir. Çevreye hâkim bir konumdaki kayalık bir tepe üzerinde bulunan kentin tarihi, M.Ö. 8.yüzyıla kadar inmektedir. M.S. 17 yılındaki depremde büyük ölçüde hasar gördüğü ve onarım geçirdiği, Helenistik dönemde ise önemli bir ticari merkez olduğu anlaşılan kentte kazı çalışması yapılmamıştır. Kentin surları arazinin durumuna göre inşa edilmiştir. Surlar içinde üç katlı agora ve bu yapıyı taşıyan duvarlar, meclis binası, teras duvarlı stadyum, tiyatro ve Demeter Tapınağı gibi kalıntılar bulunmaktadır.

Artemis Mabedi Paktolos (Sart Çayı) vadisinde yer alan Artemis Mabedi, İon tarzındaki en büyük mabetlerden biridir. Başlangıçta sadece Artemis’e ibadet edildiği anlaşılan tapınak, daha sonra doğu kısmı Zeus’a, batı kısmı Artemis’e ait olmak üzere ikiye ayrılmıştı. M.Ö. 4. yüzyılda yapılmış olan mabet M.S. 17 yılındaki depremde ve 3. yüzyıldaki sel baskınında hasar görmüş ve Romalılar tarafından onarılmıştır. Mabedin arka kısmında M.S. 400 yıllarına tarihlenen küçük bir kilise, batı tarafında ise M.Ö. 6.yüzyıla tarihlenen bir sunak bulunmaktadır.

İvaz Paşa Camii (Manisa-Merkez) Karaköy semtindeki yer alan cami, 1484 yılında İvaz Paşa tarafından yaptırılmıştır. Cami bir büyük kubbeyle örtülü ve tek minarelidir. Son cemaat yeri ise beş yuvarlak sütun üzerine oturan dört kubbe ile örtülüdür. İnşaatında kesme taş ve tuğla kullanılan caminin tuğla işçiliği önemlidir. Caminin son cemaat yerinin doğusunda yer alan mezar ise İvaz Paşa’ya aittir.

Manisa Tarzanı Asıl adı Ahmet Bedevi olan Manisa Tarzanı'nın nüfus kayıtlarındaki ismi Ahmeddin Carlak'tır. 1888'de Bağdat'da doğup Türk ordusunda askerlik yapan Carlak, daha sonra milli mücadeleye katıldı, kırmızı şeritli İstiklal Madalyası ile onurlandırıldı. Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında Manisa'ya gelip yerleşen Bedevi, sessiz garip bir insandı. Belediyede süpürgeci olarak göreve başladı, bahçıvan yardımcısı, itfaiye eri olarak çalıştı. Manisa'yı yeşillerdirmek için tüm gayretiyle çalışan Bedevi, dayanılmaz sıcaklarda önce atlet ve kısa pantolon, sonraları yaz kış demeden siyah şortla dolaşmaya başladı. Manisa Tarzanı denilen çevre lideri, Spil'de kulübede yaşamaya başladı, 31 Mayıs 1963'te yaşamını yitirdi.

Mesir Macunu Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Manisa’da hastalandığında saray doktorları bir türlü tedavi edemezler ve sonunda Sultan, 41 çeşit baharatın karışımından hazırlanan mesir macunuyla şifa bulur. Padişah'ta olayı kutlamak için kalan macunu halka dağıtır. Bu olayda gelenekselleşir ve "Mesir Festivali" olarak kutlanır.

Ne Yenir?

Et ve süt ürünleri de ana besinler olmakla beraber, Manisa mutfağının temelini sebze ve meyveler oluşturmaktadır. Bazı yemeklerle pide ve börek gibi hamur işlerinde sebzeler ve değişik bitkilerin et ile birlikte kullanıldığı görülür. Yine de yöre mutfağında zeytinyağlıların yeri başkadır. Manisa kebabı, şevketi bostan, enginar dolması, semizotu, yalancı sarma, börülce tarator, sinkonta, simit ekmeği, mantar tatlısı, zerde yörenin sevilen yemek ve tatlılarıdır.

Ne Alınır?

Manisa’nın ünlü Mesir Macununu yıl boyu bulmak mümkündür.Bunun yanı sıra Yunt Dağı, Kula, Gördes ve Demirci halıları ile ün yapmış Manisa’da, geleneksel el dokuması halılar, altın ve gümüş takılar, pamuklu iç ve dış giyim eşyaları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören eşyalardır. Ayrıca bakır, gümüş, pirinç, tahta oyma gibi hediyelik eşyalar ve şile bezi, bürümcük giysiler ile çeşitli oyalar satın alınabilir.

Yapmadan Dönen...

Manisa Kebabı yemeden,

Mesir Macunu almadan,

Sart antik kentini, Kybele kabartmasını, Niobe kayasını görmeden,

Manisa Müzesi ve Muradiye Camiini gezmeden,

Yöresel halıları (Yunt Dağı, Kula, Gördes, Demirci) görmeden

Dönmeyin...

Daha Fazla
TESİSLER
Gültekinler Otel Manisa
Gültekinler Otel Manisa
Manisa
Kalite ve Güvenin Demirci’de ki adı olan Gültekinler Group bünyesinde kurulan Gültekinler Otel Manisa’nın Demirci ilçesinde misafirlerine hizmet vermektedir. Üç Kat(3) ...
Anemon Manisa
Anemon Manisa
Manisa
Şehir merkezinde konumlanan Anemon Manisa, şık tasarlanmış mekanları ve konforlu odaları ile keyifli bir konaklama atmosferi sunuyor. Hem iş hem de turistik seyahatlere uygun tesis...
Oruçoğlu Oreko Otel Manisa
Oruçoğlu Oreko Otel Manisa
Manisa
Türkiye'nin en yeni termal tesislerinden Oruçoğlu Oreko Otel, Manisa'da hizmet veriyor. Yılların tecrübesi ve birikimine sahip Oruçoğlu Oreko Otel, beş yıldızlı kalitede ...
Philadelphia Hotel (Alaşehir)
Philadelphia Hotel (Alaşehir)
Manisa
Alaşehir ilçesinde bulunan Philadelphia Otel, kent merkezine sadece 200 metre, tren terminaline de 500 metre mesafededir. Otelde klimalı ve ücretsiz Wi-Fi erişimli odalar bulunmakt...
Sardes Tuana Tatil Köyü (Salihli)
Sardes Tuana Tatil Köyü (Salihli)
Manisa
30 oda ve 75 yatak kapasitesine sahip olan tesisimizde tüm odalarda; Lcd televizyon, minibar, telefon, merkezi ısıtma sistemi, uydu yayını, sınırsız internet, banyolarda; saç kurut...
Mersa Otel (Soma)
Mersa Otel (Soma)
Manisa
Manisa Soma'da bulunan Mersa Otel, konuklarına 56 oda kapasitesi ile oda kahvaltı konseptinde konforlu konaklama hizmeti sağlamaktadır. Tesis konaklama birimleri son derce ...
Berrak Otel Manisa
Berrak Otel Manisa
Manisa
Otelimiz, siz değerli misafirlerimize en iyi hizmeti verebilmek amacıyla her geçen gün kendini yenilemektedir. Şirketimiz turizm sektöründeki yenilikleri,ulusal ve uluslar arası...
Giritligil Hotel Manisa
Giritligil Hotel Manisa
Manisa
Anıtlar Kurulu ile birlikte yürütülen uzun ve meşakkatli çalışmaların neticesinde hizmete açılan Giritligil Oteli 42 odadan oluşmaktadır. 9 odası Deluxe oda olan otel, literatüre g...
Hotel La Bella Salihli
Hotel La Bella Salihli
Manisa
Salihili şehir otelleri arasında en popüler, konforlu ve yüksek tercih oranı ile kalitesini kanıtlayan La Bella Hotel, 24 saat açık servisi ile konuklarına ev konforunu aratmayan ...
Büyük Saruhan Otel Manisa
Büyük Saruhan Otel Manisa
Manisa
1991 yılından beri hizmet veren ve misafirlerini Manisa şehir merkezinde ağırlayan Büyük Saruhan Hotel, turistik seyahatlerin yanı sıra iş seyahatleri için de konforlu bir konaklam...
Oğuzhan Residence Manisa
Oğuzhan Residence Manisa
Manisa
Oğuzhan Residence Hotel Manisa'da Yaşam alanlarındaki modern ve konforlu çözümlerini, yeşil yaşam alanları ile birleştiren Oğuzhan Residence Manisa’daki eviniz olmaya de...
Serhat Hotel (Alaşehir)
Serhat Hotel (Alaşehir)
Manisa
Serhat Otel Alaşehir'de sizleri bekliyor....
Ramada Soma
Ramada Soma
Manisa
Soma'da bulunan Ramada Soma, bulunduğu konum itibariyle iş, turizm ve eğlence odaklı konaklamalar için konforlu bir tatil imkanı sunuyor. Tesisin modern dekorasyona sahip 70 ...
Rey Manes Hotel Manisa
Rey Manes Hotel Manisa
Manisa
İzmir Adnan Menderes Havalimanı 106 km mesafededir. . Bir restoran sunan Rey Manes Hotel, Salihli'de yer almaktadır. Resepsiyonu günün 24 saati açık olan tesiste ücretsiz ...
Seybils Otel (Akhisar)
Seybils Otel (Akhisar)
Manisa
Seybils Otel, Misafirlerini Manisa Akhisar’da güler yüzlü hizmeti, ev konforundaki odaları, otopark ve kahvaltı salonu gibi imkanlarıyla misafirlerine keyifli dolu bir tatili...
The 45 Business Hotel & Spa Manisa
The 45 Business Hotel & Spa Manisa
Manisa
The Fortyfive Business Hotel, Misafirlerini Manisa'nın Organize Sanayi Bölgesinde ağırlamaktadır. Şık ve modern dekore edilmiş konforlu odaları ile konaklama imkanı sunmaktadı...
Villa Estet Bağ Hotel Manisa
Villa Estet Bağ Hotel Manisa
Manisa
Villa Estet Bağ Hotel, Yanık Ülke bölgesinin uçsuz bucaksız üzüm bağlarının arasında, Divlit Yanardağı'nın yamacında kurulmuştur. Kendi üzüm bağı ve şarap imalathanesi bulunan...
Kaya Magnesia Spa & Wellness (Turgutlu)
Kaya Magnesia Spa & Wellness (Turgutlu)
Manisa
Kaya Magnesia Spa & Wellness, sağlık alanında sunduğu olanaklarla misafirlerine hem konforlu hem de sağlıklı bir konaklama imkanı sunuyor. Tesisin 92 odası mevcut. Odalarda; mi...
Obasya Otel (Manisa)
Obasya Otel (Manisa)
Manisa
Manisa'da faaliyet gösteren ve Obasya Turizm Geliştirme Kooperatifi'nin bir parçası olan Obasya Yunt Dağı Türkmen Obası, Manisa Turizm Gönüllüleri'nin üyeliği ile ku...
Hotel Arma Manisa
Hotel Arma Manisa
Manisa
Hotel Arma şehrin merkezinde, İzmir Adnan Menderes Havalimanına 46 km uzaklıktadır. . 1980 Yılından bu yana turizm sektöründeki tecrübemiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla, 3 y...
Hotel Lidya Sardes (Salihli)
Hotel Lidya Sardes (Salihli)
Manisa
Kurşunlu Vadisi girişinde, çam ormanları içinde, doğayla başbaşa, Antik Sardes Kenti yakınında, kaplıca sularının sunduğu sağlıklı yaşam merkezi konuklarını ağırlıyor...
Özçelik Otel Manisa
Özçelik Otel Manisa
Manisa
34 yıllık tecrübenin bize en büyük katkısı; ziyaretçilerimizi "Müşteri" değil "Misafir" olarak görmemizi sağlamasıdır. Bunun yanı sıra birçok yeni hizmeti bünye...
Palm City Hotel (Akhisar)
Palm City Hotel (Akhisar)
Manisa
Şezlonglu bir terasın yer aldığı açık bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapan Palmcity'de, ücretsiz Wi-Fi erişimli ve klimalı odalar bulunmaktadır. Tesis bünyesinde bir spor sal...
Spilos Hotel Manisa
Spilos Hotel Manisa
Manisa
Otelimizde klasik yıldızlı oteller dışında misafirlerimize sıcak ve samimi hizmet sunmak amacımızdır. Gelen misafirlerimizin kendilerini rahat ve huzurlu bir ortamda hissetmeler...
Seçil Otel  (Alaşehir)
Seçil Otel (Alaşehir)
Manisa
Seçil Hotel, Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, şehir merkezine 250 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Güzel ve geniş bir bahçeye sahip olan otel, uydu TV ve minibar ile donatılmış kl...
Dovs Boutique Hotel Manisa
Dovs Boutique Hotel Manisa
Manisa
Manisa şehir merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunan Dovsotel Boutique, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 40 dakikalık mesafede yer almaktadır. Rahat ve konforlu bir k...
Hotel La Bella (Alaşehir)
Hotel La Bella (Alaşehir)
Manisa
Ulaşım açısından elverişli konumuyla misafirlerine avantaj sağlayan Labella Hotel, konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. 60 odasıyla hizmet vermeye başlayan tesisin tüm odala...
Park Otel Manisa
Park Otel Manisa
Manisa
Turgutlu'da konaklayabileceğiniz Park Hotel müşteri memnuniyetine önem verip, kaliteli hizmet anlayışını benimsemiştir....
My Rezidans Hotel Manisa
My Rezidans Hotel Manisa
Manisa
Her şeyin estetik, kalite ve rahatlık konseptinde düşünüldüğü bir yer var ! Manisa' da modern bir yaşamın tüm renkleri estetik, kaliteli, sağlam bir yapı ile birliktedir. ...
Yener Otel Manisa
Yener Otel Manisa
Manisa
Salihli'nin merkezinde yer alan ve 1976 yılında hizmete başlayan otelimiz 2009 yılında bayrağı 3. kuşağın devralmasıyla yenilenen yönetim anlayışı ve personeliyle standartları...
Emirhan Otel Manisa
Emirhan Otel Manisa
Manisa
Emirhan Otel Manisa'da sizlere hizmet vermek için bekliyor....
Fayton Hotel (Akhisar)
Fayton Hotel (Akhisar)
Manisa
Akhisar'da yer alan Fayton Hotel, bir bahçe ve teras sunmaktadır. Resepsiyon 24 saat açıktır. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Konuklar, sauna ve spor salonun...
Pia Mya Hotel (Alaşehir)
Pia Mya Hotel (Alaşehir)
Manisa
Gürültüve stresten uzak tabiatın ortasında dinlenmenin keyfiniçıkarırken konuklarının tüm isteklerini yerine getirebilmek amacıyla bütün detayların düşünüldüğü,ne kadar anlatılsada...
Holiday Inn Express Manisa-West
Holiday Inn Express Manisa-West
Manisa
Tesisimiz Hava Limanına 60 Km, Şehir Merkezine Ve Otogara 7 Km, Ticaret Merkezine 1 Km Ve Mesire Alanına 2 Km'dir.Manisa sanayi bölgesinin karşısında yer alan Holiday Inn Expr...
Hotel La Bella Soma
Hotel La Bella Soma
Manisa
Salihili şehir otelleri arasında en popüler, konforlu ve yüksek tercih oranı ile kalitesini kanıtlayan La Bella Hotel, 24 saat açık servisi ile konuklarına ev konforunu aratmayan ...
Ege Sevilen Otel Manisa
Ege Sevilen Otel Manisa
Manisa
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde hizmet vermekte olan 3 yıldızlı Ege Sevilen Otel, Turgutlu Otogar'a 100 metre, ilçe merkezine 1 km, Turgutlu Devlet Hastanesi'ne 2 km, ...
İmza Hotel (Manisa)
İmza Hotel (Manisa)
Manisa
Manisa'nın Salihli ilçesinde konumlanan Otel, ev konforundaki odalarıyla misafirlerini ağırlıyor. Modern dizayn edilmiş odaları olan tesis, misafirlerine keyifli bir tatil imk...