Kumburgaz Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

KUMBURGAZ

Marmara Bölgesi'nde denizin, kumun ve güneşin tadının en iyi çıkarıldığı yerlerin başında gelen Kumburgaz, İstanbullular’ın yaz aylarında tercih ettiği yakın ve sevimli bir tatil durağıdır. Şehre yakın olmasına rağmen korunan doğası, temiz sahil şeridi ve çok sayıdaki Kumburgaz otellerinin yanı sıra ulaşım kolaylığı ile ününü korumayı başarabilmiştir.

Tarihi kalıntıları tahrip edilen beldede, kumsallar dışında gezilecek çok özel bir yeri olmamasına rağmen yaz ayları oldukça eğlenceli ve hareketli geçmektedir. Eğlence ihtiyacını karşılamaya yönelik pek çok mekan yaz boyu Kumburgaz sevenlere hizmet vermektedir.

İstanbul'un Avrupa yakasında, batısında Celaliye-Kamiloba Beldesi, doğusunda Mimarsinan Beldesi, kuzeyinde Tepecik Beldesi, güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrilidir Kumburgaz.

Rum halkın yerleşim alanı iken kumunun bol olması nedeniyle Konumyo adını almış ve mübadele tarihinden sonra Kumburgaz adını almıştır.

İstanbul’da yaşanan nüfus artışı, inşaat sektörünü hızlandırmış ve Kumburgaz sahilinden gemilerle kum çekilmesi sonucunda genişliği 50 m. aşan kumsal zamanla 10 metreye kadar inmiştir.

Çatalca'ya bağlı bir belde iken 1988'de Büyükçekmece'nin ilçe olması sonucu bu ilçeye bağlanmıştır Kumburgaz.

8 km'lik sahil şeridi ve ince kumlu kumsalı ile şirin bir sahil beldesi olan Kumburgaz, genellikle İstanbulluların tercih ettiği bir yazlık beldesidir.

Kumburgaz'da denizin ve kumsalın tadını çıkarabilir, tarihi Hanım Çiftliği'ni ziyaret edebilir ve deniz kenarındaki çay bahçelerinde çayınızı yudumlarken, manzaranın keyfini çıkarabilir, balık restoranlarında enfes balık çeşitlerinin ve mezelerin tadına bakabilir, yaz gecelerinde kurulun pazar tezgahlarından takı, aksesuar ve hediyelik eşyalardan satın alabilir, bar ve diskolarında sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Büyükçekmece'ye 13 km, Silivri’ye 20 km, İstanbul’a ise 45 km mesafede olan Kumburgaz'a kendi aracınızla gelmek isterseniz E-5'i veya TEM'i kullanabilirsiniz. Kumburgaz'a toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım mümkündür.

 

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Kumburgaz Marin Princess Hotel
Kumburgaz Marin Princess Hotel
İstanbul
İstanbul’un sahil kasabası Kumburgaz’da, 40.000 m² alana kurulu bu otelde 3 yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve Türk hamamı bulunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi, ücre...
Tek Kişilik 3450 TL
Çift Kişilik 3450 TL
Blue World Hotel (Kumburgaz)
Blue World Hotel (Kumburgaz)
İstanbul
Büyükçekmece'de yer alan Blue World Hotel, Atatürk Havalimanı'na, Dünya Ticaret Merkezi'ne ve TÜYAP fuar alanına yakın konumuyla özellikle iş seyahatleri için tercih...