Kozyatağı Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

KOZYATAĞI

Kadıköy’ün en büyük semtlerinden biri olan Kozyatağı, E-5 ve minibüs yolu arasında konumlanmaktadır.

İstanbul Anadolu yakasının kimliğini yansıtan semtlerinden biridir Kozyatağı ve konumu ile gerek iş merkezleri gerekse ikamet edenler için tercih sebeplerinden birisi olmaktadır.

Nüfus artışı ve hızlı yapılaşmanın yaşandığı Kozyatağı'nın oldukça hızlı bir gelişim içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. Bunda bir ucunun minibüs caddesine, bir ucunun da E-5 kara yoluna uzanmasının etkisinin büyük olduğunu söylemek gerekir.

Kadıköy'ün en büyük 3 mahallesinden biridir. Eski dönemlerde birçok ceviz ağacının bulunduğu semt ismini de buradan almıştır.

Atatürk ve İnönü Caddesi, Kozyatağı'nın en aktif iki mahallesi olmakla birlikte, bunu Bayar Caddesi izler. Bayar Caddesi üzerinde yer alan Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bölgenin en meşhur sağlık merkezlerindendir.

Atatürk Caddesi ve İnönü Caddesi'nin de çevredeki iş merkezleri ile birlikte geliştiğini söylemek mümkündür. Birçok cafe ve restoran bu caddeler üzerinde hizmet vermektedir.

Kozyatağı'nın ünlü yeşillik alanlarından birisi de Kriton Curi Parkı’dır. İsmini efsanevi çevreci profesörden alan bu park, yüksek çam ağaçlarına sahip olup, Kozyatağı sakinlerinin dinlendiği alanlardan biridir.

Semt sakinleri, yaşama biçimi, kafe, bar ve restoran gibi mekanları, iş merkezleri, yemyeşil parkları ve çamlıkları ile Kozyatağı, Anadolu yakasının en modern yerleşim bölgelerinden biridir.

 

 

Daha Fazla
TESİSLER