Kızılcahamam Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

KIZILCAHAMAM

Çam ormanları, şifalı suları, kekik ve çam balı, modern turistik tesisleri ile başkentin akciğeri ve su deposudur Kızılcahamam.

Asaphane Deresi'yle Kargasekmez arasında çam ve meşenin emsalsiz armonisinin yaşandığı kilim desenli doğası, yamaçlarında güz mevsiminde bile yeşilin yüzlerce tonunun çılgınca dans ettiği, ikindi güneşinde esmer bazlamayla yenen saf kekik balının güç verdiği dillerde dolanan bir Anadolu yöresi olan Kızılcahamam, Ankara’nın 80 km kuzeyinde yer alır.

Sağlık ve rahatlığı ön planda tutan ekonomik, huzurlu ve güvenli bir tatil için her türlü imkan ve ideal mekanlara sahip olan Kızılcahamam, M. Ö. 2000'li yıllara uzanan tarihi ile Hititler, Lidyalılar, Galatlar, Bizanslılar ve Araplara yurtluk etmiş, 1071 Malazgirt Zaferi ile Türk topraklarına katılmıştır.

Karadeniz'e yakınlığından dolayı Batı Karadeniz iklimi özellikleri ile karasal iklimin birlikte görüldüğü Kızılcahamam'da halk geçimini doğanın kendilerine bir lütfü olan Kızılcahamam termal suları sayesinde başta turizm olmak üzere tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

Ankara ve İstanbul’a ulaşım kolaylığıyla tercih edilen Kızılcahamam'a geldiğinizde yapabileceklerinize bir bakalım.

Soğuksu Milli Parkı'nda doğa yürüyüşlerine katılarak temiz havanın ve doğanın tadını çıkarabilir, Kızılcahamam termallerinden olan Büyük ve Küçük Kaplıca’sına girip stresinizi atabilir, hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Pazar günleri kurulan köylü pazarından yöresel ve doğal ürünler satın alabilir, Kızılcahamam'ın sembolü, nesli tükenmekte olan Kara Akbaba heykelinin önünde fotoğraf çektirebilirsiniz.

Kızılcahamam denildiğinde akla ilk gelen ise kuşkusuz ki ünlü termal kaplıcaları olacaktır. Biraz da sağlık turizmine değinmek gerekir. Efsanelere konu olan Kızılcahamam termal sularından faydalanabileceğiniz en güzel yerler ise kuşkusuz ki Kızılcahamam termal otelleri olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Başak Termal Hotel (Kızılcahamam)
Başak Termal Hotel (Kızılcahamam)
Ankara
Başak Termal Otel Ankara, Kızılcahamam bölgesinde bulunmaktadır. Tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. Tesiste bulunan ala carte restaurant, kapalı restaurantta yeme...
Şifa Hayat Suyu Termal Otel (Kızılcahamam)
Şifa Hayat Suyu Termal Otel (Kızılcahamam)
Ankara
Ankara'nın popüler termal bölgesi Kızılcahamam'da faaliyet gösteren Hotel Şifa Hayat Suyu, çam ormanları ile çevrili huzur dolu bir ortama sahiptir. Tesis, bir kapalı ter...
Deva Termal Otel (Kızılcahamam)
Deva Termal Otel (Kızılcahamam)
Ankara
Kızılcahamam'da hizmet veren Deva Termal Otel, termal suyun tazeleyen dokunuşu ile konforlu konaklama ayrıcalığını buluşturuyor. Tesisin toplam 17 odası bulunuyor. Odalarda...
Ab-ı Hayat Termal Otel (Kızılcahamam)
Ab-ı Hayat Termal Otel (Kızılcahamam)
Ankara
Ankara'nın 80 km kuzeyindeki termal bölgesi Kızılcahamam'da faaliyet gösteren Ab-ı Hayat Termal Hotel, erkekler ve kadınlar için ayrı termal havuzlara, Türk hamamlarına v...