Kandıra Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

KANDIRA

Kocaeli’nin ilçesi olan Kandıra, sahip olduğu tabiat güzellikleri arasında uzun bir yolculuğa çıkarıyor misafirlerini. Sıcak yöre halkıyla bütünleşen bölgede en önemli geçim kaynağı tavuk ve hindi yetiştiriciliği. Tavuk çiftliklerinde yetiştirilen tavuklar özellikle İstanbul pazarına yönlendirilir.

Kandıra, özellikle kısa tatiller ve hafta sonu tatilini değerlendirmek için tercih edilir. Kısacıkta olsa şehir kalabalığından ve karmaşasından uzaklaşmak için harika bir seçenek olabilir. Kandıra'da birbirinden güzel gezilecek yer ve tarihi mekanlar var. Bu sayfamızda size Kandıra'da gezilmesini tavsiye ettiğimiz yerlerden bahsedeceğiz.

Bağırganlı Kandıra'nın küçük bir köy yerleşimi olan Bağırganlı, Kandıra turunuza dahil etmenii önerdiğimiz yerlerin başında geliyor. Sıcak bir atmosfere, harika bir doğaya sahip olan Bağırganlı'nın halkı balıkçılıkla uğraşıyor. Aynı zamanda fındık üretimiyle de ilgilenen haneler var. Bağırganlı'nın küçük koyların sıkıştırdığı şirin kumsallarında doyasıya yürüyüp ve köyü baştan sonra keşfetmelisiniz.

Kefken Karadeniz’e kıyısı olan küçük bir bölgedir Kefken. Denizle doğanın birleştiği panoramik bir görüntüye sahip olan Kefken'in uzun kumsallarında yürüyüş yapabilir, eğer mevsimlerden yazsa denizin tadını çıkarabilir ve bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz. Kefken Limanı’nı ziyaret edebilir ve küçük balıkçı tekneleri arasında keyifli bir atmosfer eşliğinde gezebilirsiniz.

Kefken Adası Cebeci sahilinden ulaşabileceğiniz Kefken Adası, Karadeniz'in üzerindeki adalardan biridir. Aynı zamanda iskan edilmiş bir bölgedir. Kefken Adası'nı keşfetmek için kesinlikle zaman ayırmalısınız kendinize. Adada kale surları, sarnıç kalıntıları ve deniz feneri bulunuyor. Hem tarih hem de keyifli bir doğa gezintisi sunan Kefken Adası, genellikle balıkçıların uğrak mekanıdır.

Pembe Kayalar İsmini etrafında bulunan kayaların renginden alan Kefken Pembe Kayalar, bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgisini görüyor. Özellikle yaz mevsiminde güneşim batışını Pembe Kayalar'dan izlemenin tadı bir başka olur. Kefken'i gezdiğiniz güne Pembe Kayaları kesinlikle dahil etmelisiniz. Fotoğraf çekmek için de harika bir alandır.

Kumcağız Koyu Kefken'den yürüyerek 5 dakikada gideceğiniz Kumcağız Koyu, harika bir plaja sahip. Kumcağız Koyu'nun sahip olduğu plajı oldukça sığ. Bölge o kadar güzel bir havaya ve denize sahiptir ki, maalesef çok fazla tanıtımı yapılamamış durumda.

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Metin Pansiyon Apart (Kandıra)
Metin Pansiyon Apart (Kandıra)
Kocaeli
Kocaeli iline bağlı Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe sahil kasabasında son yıllarda henüz yeni yeni keşfedilmeye başlanan doğal ve bakir güzelliler içinde sizleri misafirperverliği ...
Kervan Butik Otel (Kerpe)
Kervan Butik Otel (Kerpe)
Kocaeli
Kervan Butik Otel, Kocaeli'nin, Kerpe Mevki'nde, muhteşem Karadeniz sahilinde yer almaktadır. Kerpe, İstanbul ve Kocaeli'ne yakın olması sebebiyle sıkça tercih edile...
Ergül Apart Otel (Kandıra)
Ergül Apart Otel (Kandıra)
Kocaeli
Karadeniz'in mavi bayraklı sahillerinden olan Cebeci sahilinde denize sıfır mevkide 2009'dan bu yana hizmet vermektedir....
Lapina Apart Pansiyon (Kandıra)
Lapina Apart Pansiyon (Kandıra)
Kocaeli
365 Gün açık olan Lapina Apart Pansiyon, İstanbul'a iki saat uzaklıkta Kocaeli'nin ikinci mavi bayraklı Cebeci Sahilinde faaliyet göstermektedir.Lapina Apart Pansiyon et...