Ilgaz Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

ILGAZ

Dilediğiniz mevsim gidip zaman geçirebileceğiniz Ilgaz Dağı Milli Parkı, huzurlu atmosferiyle ve bol oksijenli havasıyla önemli bir cazibe merkezidir. Bölge özellikle kış aylarında ziyaret edilse de yaz aylarında da bir hayli yoğun ilgi görmekte. 

Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu - Çankırı illerinin sınırlarında bulunmaktadır. Milli Park'ın içinde bulunan Ilgaz Kayak Merkezi’nde kış sporlarıyla ilgilenebilir ve aynı zamanda çevreyi gezerek yeni keşifler yapabilirsiniz. 

Zengin bir bitki örtüsüne sahiptir Ilgaz Dağı Milli Parkı. Nadir bulunan bitki türlerinin yanı sıra; karaçam, kızılçam ve köknar ağaçları görebilirsiniz. Bitki örtüsünün sunduğu şartlardan dolayı; yaban domuzu, kurt, ayı, geyik gibi hayvan türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Burada kamp yapabilir veya kayak merkezine yakın konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Bölge, Kastamonu il merkezine 40 kilometre uzaklıkta olup, Ankara'ya 200 kilometrelik bir mesafede yer alır. Kastamonu’ya özellikle Ilgaz Dağı Milli Parkı'nı görmek için gitmenizi öneririz.
Çatak Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Valla Kanyonu ve Mahmut Bey Camii görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Akbak Otel (Ilgaz)
Akbak Otel (Ilgaz)
Çankırı
AKBAK OTEL, İstanbul'u Karadeniz ve Doğu Anadolu'ya bağlayan E–80 karayolu ile Ankara ve Çankırı'yı Kastamonu ve Sinop'a bağlayan karayolunun kesiştiği ka...
Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort
Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort
Kastamonu
Ferko Ilgaz Hotel Resort; dünya standartlarında hizmeti deneyimleyen Ilgaz Dağı Milli Parkı içinde, dört mevsim boyunca kış ve doğa etkinlikleri sunuyor.Tesiste bir kayak merkezi v...