Heybeliada Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

HEYBELİADA

Heybeliada, İstanbul’un Büyükada’dan sonra en büyük adasıdır. Adaya Heybeliada denilmesinin sebebi, uzaktan bakıldığında adanın yere bırakılmış bir heybeye benzemesidir. İstanbul'un en çok rağbet gören sayfiye yerlerinden biridir. Sadece doğasıyla, temiz havası ve güzellikleriyle değil, Bahriyesi, Sanatoryumu, Ruhban (Papaz) Okulu gibi kurumlarıyla da ünlüdür.

Gerek adada yaşayanlar gerekse mevsim içerisindeki hareketlilik dolayısıyla, İstanbullular'ın gözde tatil noktaları arasında bulunur. Bostancı’dan kalkan vapurlarla yaklaşık 25 dakikada ulaşılabilen Heybeliada, şehre yakın ama gürültüden, trafik ve iş stresinden uzak bir tatil vaat ediyor tatilcilere. Heybeliada İskelesi'ne yanaşıldığında sizi ilk karşılayan sahildeki Heybeliada Deniz Lisesi oluyor.

Heybeliada'yı keşfetmenin en güzel yolu yürüyüş yaparak tüm çevreyi izlemek ve sessizliğini dinlemek. Hafta sonlarında teknelere ve yatlara ev sahipliği yapan Çam Limanı, Heybeliada'nın en güzel köşelerinden birini oluşturuyor.

Heybeliada'nın en önemli zirvesi Değirmen Tepesi'dir. Adada, eski sakinlerine ve Rumlar'a ait birçok gözde eser ve yapı bulunmaktadır. Heybeliada, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin adaya gelmesi ile canlanır ve adada turistler faytonlarla gezdirilir.

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Perili Köşk Consept Hotel (Heybeliada)
Perili Köşk Consept Hotel (Heybeliada)
İstanbul
Heybeliada'da dört mevsim misafirlerini ağırlayan Perili Köşk Consept Hotel harika bir deniz ve yemyeşil bir orman manzarasına sahiptir. Konaklamanız ve tatiliniz boyunca huzu...