Hacıbektaş Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

HACIBEKTAŞ

Kapadokya’nın önemli merkezlerinden biri olan Hacıbektaş, Nevşehir’de yer alıyor. Dini turizm açısından sadece Nevşehir değil, ülkemizde de oldukça önemli bir yere sahip olan Hacıbektaş, etkileyici tarihi ve büyüleyici atmosferiyle her yıl yüzlerce turistin akınına uğruyor. Doğuda Avanos, batıda Mucur, güneyde Gülşehir, kuzeyde ise Kozaklı ilçelerinin yer aldığı Hacıbektaş, uygun fiyatlı konaklama alternatifleriyle de fazlasıyla dikkat çekiyor.

Hacıbektaş otelleri, kaliteli hizmetlerinin yanı sıra, uygun fiyat alternatifleriyle her gelir düzeyinden insana hitap edebiliyor. Bu nedenle, Hacıbektaş'ın ekonomik konaklamanın adreslerinden biri olduğunu da söyleyebilmemiz mümkün.

13. yüzyıl Türk düşünürlerinden Hacı Bektaş-i Veli, Horasan'ın Nişabur kentinden Anadolu'ya geliyor. Daha sonra ise Suluca Karahöyük'e yerleşiyor ve bundan sonra yedi hanelik Hacım Köyü'nün çehresi değişmeye başlıyor. Burada bir ilim yuvası kuran Hacı Bektaş-i Veli, düşüncelerini yayıyor ve ölümünün ardından köyün ismi, Hacı Bektaş-i Veli'nin anısına Hacıbektaş olarak değişiyor.

Anadolu'nun dini çeşitliliğinin zenginliğini bulabileceğiniz bir yer Hacıbektaş. Bektaşilik kültürünün izlerine, ilçede bulunan türbe ve medreselerde rastlayabilmeniz mümkün.

Hacıbektaş'ın ilçe merkezinde tarihe ışık tutan birçok müze bulunuyor. Özellikle Hacıbektaş Veli Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Etnografya Müzesi yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgiyle karşılıyor.

 

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Cabbar Hotel (Hacıbektaş)
Cabbar Hotel (Hacıbektaş)
Nevşehir
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde yer alan Cabbar Otel, bünyesinde yer alan özel otopark alanı ve ücretsiz wi-fi erişimi ile konuklarına konforlu bir konaklama hizmeti sunmakta...
Güneş Otel (Hacıbektaş)
Güneş Otel (Hacıbektaş)
Nevşehir
Güneş Otel Hacıbektaş-ı Veli Türbesine 500 Metre Uzaklıkta,Beştaşlara 1 km Uzaklıkta,Çilehaneye 900 Metre Uzaklıkta, Kapadokya Bölgesine 30 Dakikalık Bir Mesafede Yer Almaktadır.Ye...