Fındıkzade Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

FINDIKZADE

Fındıkzade, İstanbul’un Avrupa yakasında, Fatih ilçesinde yer alır ve bölgenin en eski semtlerinden biridir. Fındıkzade, İstanbul'un “Sur içi” olarak adlandırılan bölümüne ulaşmada iki ana yol olan Millet Caddesi ile Vatan Caddesi'ni birleştiren semttir.

İstanbul Fındıkzade, konum olarak Aksaray ile Topkapı semtlerinin arasında yer almaktadır.

Fındıkzade aynı zamanda İstanbul'un en önemli hastanelerinin de oldukça yakınındadır. Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Haseki Hastanesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi gibi hastaneler Fındıkzade semtine yürüme mesafesinde yer alır.

Fındıkzade, kentte mahalle kültürünün yaşandığı ender yerlerdendir. Esnaf kültürüne tüm semtte tanık olmak mümkündür. Aynı zamanda pek çok restoran ve benzeri mekan gün boyunca açık olduğundan gece hayatı da oldukça renklidir.

Fatih ilçesinde hem sosyal ve kültürel hayatın oldukça canlı olduğu hem de ulaşım olanaklarının çok geniş olduğu bir semttir Fındıkzade. Tramvay, metro, metrobüs, otobüs, dolmuş semtin ulaşım ağlarını oluşturmaktadır. Bu ulaşım araçları ile Fındıkzade'de şehir merkezine ve pek çok yere kolaylıkla ve günün hemen her saati ulaşım mümkündür.

 

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Green Anka Hotel (Fındıkzade)
Green Anka Hotel (Fındıkzade)
İstanbul
Tarihi semt `Fındıkzade`'de bulunan Green Anka Hotel, `İstanbul`'un tarihi merkezinde konforlu konaklama, geleneksel mutfak ve ücretsiz park yeri vadeden 3 yıldızlı bir o...