Erciyes Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

ERCİYES

Kayseri’nin sembolü olan Erciyes Dağı, hafızalara kazınan heybetiyle ve zirvesinden hiç eksik olmayan karıyla dağ turizminin önemli noktalarından biridir. 

Kayseri il merkezine 25 kilometre uzaklıkta olup, zirvesi 3.916 metreye kadar ulaşır. İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağı olan Erciyes hakkında coğrafyacı Strabon; zirvesinde karın hiç erimediği ve açık bir günde zirvesine çıkıldığında Akdeniz ve Karadeniz’in görülebildiğini söylemiştir. Fakat dünyanın yuvarlaklığı sebebiyle bu mümkün değildir. Uzaklaştıkça yakınlaşan, yakınlaştıkça uzaklaşan dağ olarak bilinen Erciyes, kış turizminde önemli bir yere sahiptir.

Erciyes Kayak Merkezi’nde kış tatilinizi geçirirken, bir yandan da dağ tırmanışları yapabilir ve doğa yürüyüşleri sırasında yeni yerler keşfedebilirsiniz. Türkiye'nin önemli turizm parçalarından biri olan Erciyes Dağı'nda günlerin tadını çıkarırken Kayseri'nin tarihine de yakından şahit olmayı unutmayın.

Şahruh Köprüsü, Döner Kümbet ve Kültepe Örenyeri’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Ramada Resort Hotel (Erciyes)
Ramada Resort Hotel (Erciyes)
Kayseri
3.400 metrelik özel pistinde kayak yapma ayrıcalığını yaşayabileceğiniz Ramada Resort Erciyes’te, o an’ın tadını çıkartabilir ya da 6.000 yıllık Kayseri tarihini keşfed...
Grand Eras Hotel (Erciyes)
Grand Eras Hotel (Erciyes)
Kayseri
Grand Eras Otel Kayseri, Kayseri'nin merkez ilçesi Melikgazi'de tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Tesisin tüm konaklama birimlerinde ve ortak kullanım alanl...