Belek Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

BELEK

Belek, Antalya'nın Serik ilçesine, bağlı bir mahalledir. 12 Kasım 2012'de TBMM'de kabul edilen bir kanunla mahalle olmuştur, ancak Antalya'da en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biridir.

Antalya’ya 40 km uzaklıktaki Belek, zamanla Antalya’dan farklı bir tatil bölgesi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Modern otelleri, sınırsız alışveriş imkânı, keyif alabileceğiniz restoranları ve özellikle dünya standartlarındaki golf tesisleriyle, doğa ile sporu, tarih ile tatili bir arada sunan tatil bölgelerinden biridir.

Belek, iki küçük köyden oluşmaktadır: Kadriye ve Belek. Kıyıdan yaklaşık bir kilometre mesafede iki köyü birbirine bağlayan 8 km’lik bir yol bulunmaktadır.

Kadriye düz kıyı ovaları destekleyen ziraat ve tarım alanı üzerinde kurulu olan bir köydür. Köy, kafe ve restoranlar bölgesine 5 geçit noktasına sahiptir. Köyün merkezinde, salı pazarının kurulduğu alanda saat kulesi bulunmaktadır. Belek ise doğuya doğru 8 km sahili ile uzanan, muhteşem mağazaları ile Kadriye’den daha büyük konumdadır. Belek merkezinde yeni bir tiyatro, insan yapımı bir şelale ve yörenin ilk camisi vardır.

Otuzdan fazla 4-5 yıldızlı otelleri ve diğer konseptlerdeki konaklama seçenekleriyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Belek aynı zamanda Türkiye’nin golf merkezi olarak bilinmektedir. 50 adet futbol sahası ve 200'ü aşkın tenis kortu ile deniz, doğa ve tarihin yanına sporu da ekleyen Belek, futbol takımlarının hem devre arasında hem de yaz aylarında kamp yapmak için öncelikli tercihleridir.

Belek’in tarihi M.Ö. 4. yüzyıla dayanmaktadır. Bölge antik çağda Helenistik ve Roma egemenliği altında kalmış, daha sonra Selçuklular tarafından kontrol edilmiştir. Belek aynı zamanda Bizans etkisi, heykeli ve mimarisine sahiptir. Kral II. Attalos M.Ö. 133 yılında toprakları Romalılar’a teslim ettikten sonra, şehirde Roma etkisi görülmeye başlanmıştır. Romalılar bu bölgede stadyumlar, spor salonları ve tiyatrolar inşa etmişlerdir.

Antik dünyanın en iyi korunmuş tiyatrosu olan Aspendos  ve tarihi M.Ö. 12. yüzyıla dayanan antik kent Perge bu bölgede yer almaktadır. Perge’den alınan heykel ve eserler Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Bu eserlerin yakınında, jeolojik noktalar olan Manavgat Şelalesi ve Köprülü Kanyon bulunmaktadır. Belek aynı zamanda, 100 çeşit kuşun bulunduğu Kurşunlu Şelalesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Ama Belek’i turistler için asıl vazgeçilmez kılan, sahilinin ipeksi kumu, güneşi ve plaj aktiviteleridir.

Gezilecek Yerler

Belek denilince ilk akla gelen, alabildiğine uzun bir kumsal, devasa lüks oteller, güneş ve özellikle son yıllarda popüler olan golf turizmidir. Oysa Belek, tarihi ve turistik açıdan büyük önem taşıyan birçok merkezin de yanı başındadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: Antalya Kale içi, Side Antik Tiyatrosu, Uçansu Şelaleleri ve Zeytintaşı Mağarası, bölgede görülebilecek diğer yerlerdir.

Aspendos Tiyatrosu Antalya-Alanya karayolunun 44. km’sinden kuzeye dönen ilk yolun 2. km’sinde yer alan Aspendos, sadece Anadolu'nun değil tüm Akdeniz’in en iyi korunan Roma Dönemi tiyatrosudur. Şehir, bölgenin en büyük nehirlerinden Köprüçay (Antik Eurymedon) yakınlarındaki tepe düzlüğünde kurulmuştur. M.Ö. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edilen görkemli yapının, hâlâ muhteşem bir ses akustiği yansıtması, o dönemin teknolojisini gözler önüne sermesi bakımından çok önemlidir. Aspendos, Yunan mimari geleneğine uygun olarak tepedeki bir bayıra yapılmıştır. Günümüzde ziyaretçiler yapıya daha sonra inşa edilen ön cephedeki kapıdan girmektedirler. Ancak orijinal giriş, sahne binasının iki ucundaki tonozlu paradoslardandır.

Tiyatronun en dikkat çeken bölümü sahne binasıdır. Yığma taştan yapılan bu bina iki katlıdır. Alt katında, sanatçıların sahneye çıkışlarını sağlayan beş kapı bulunmaktadır. Ortada “porta regia” olarak bilinen büyük kapı ve bunun iki yanında da “porta hospitales” olarak bilinen iki küçük kapı vardır.

Orkestranın hizasındaki küçük kapılar ise, vahşi hayvanların saklı tutulduğu bölümlere açılan uzun koridorlara aittir.

Sütunlu üst kattın ortasındaki pediment’te şarap tanrısı, tiyatroların kurucusu ve koruyucusu olan Dionysos’un kabartması bulunmaktadır. Sahne binası cephesinin bazı bölümlerinde görülebilen beyaz sıvanın üzerindeki kırmızı zikzak moti er, Selçuklu dönemine aittir. Sahne binasının üst kısmı oldukça süslü ahşap bir çatı ile kapanmıştır.

Güney parados’taki bir yazıtta, tiyatronun İmparator Marcus Aurelius (M.S. 161-180) döneminde Aspendoslu mimar Zeno tarafından yapıldığı yazmaktadır.

Aspendos’un diğer önemli kalıntıları tiyatronun arkasında, Acropolis’in yukarısında yer almaktadır. Tiyatronun yanından başlayan bir patikadan ulaşılan Acropolis’te karşılaşılan ilk yapı, bazilikadır. Bazilikanın güneyinde, şehirdeki ticari, sosyal ve politik faaliyetlerin merkezi olan üç yanı evlerle çevrili agora bulunmaktadır. Batıya doğru gidildiğinde ise stoanın (gezinti caddesi) arkasında hepsi aynı sırada ve eşit büyüklükte 12 dükkân ortaya çıkar. Agoranın kuzeyinde, bugün sadece ön duvarı ayakta duran nymphaeum, onun arkasında da, alışılmışın dışında bir plana sahip olan, ya konsey üyelerinin toplandıkları bir bouleterion (konsey odası) ya da (müzik konserleri verilen, tiyatro oyunları oynanan) odeon olarak kullanılan bir bina yer almaktadır.

Aspendos’un bir diğer önemli kalıntısı da su kemerleridir. Kuzeydeki dağlardan şehre su getiren 1 km uzunluğundaki bu kemerler dizisi, olağanüstü bir mühendislik becerisiyle yapılmıştır ve eski çağlardan bugüne taşınmış nadir örneklerdendir. 15 bin kişi kapasiteli Aspendos Antik Tiyatrosu, yıllardır birçok konsere ve festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Perge Antalya'nın 18 km doğusunda, Aksu ilçesi sınırları içinde yer alan Perge, bir zamanlar Pamfilya Bölgesi’ne başkentlik yapmış antik bir kenttir. Şehirdeki Akropolis’in Tunç Çağı döneminde kurulduğu düşünülmektedir. Helenistik dönem boyunca şehir eski dünya içerisindeki en zengin ve güzel şehirler arasında sayılmaktadır. Ayrıca Yunan matematikçi Pergeli Apollonius'un memleketidir.

Perge Antik Kenti, Geç Klasik, Helenistik ve ağırlıklı olarak Roma İmparatorluk dönemlerinin şehir planlamacılığını yansıtması bakımından çok önemlidir. Kent planlaması çerçevesinde, aşağı kentin kuzey-güney eksenini oluşturan sütunlu cadde, çok iyi korunmuş ve dönemin mimari üslubunu yansıtan çok iyi bir örnektir. Öte yandan, sütunlu caddeyi ortasından boylu boyunca kat eden su kanalı ise kentteki dört anıtsal çeşme yapısı ve iki büyük hamam ile beraber, sıcak Pamphylia ovasındaki Perge’ye bir “su kenti” kimliği kazandırmıştır. Helenistik Dönem’de inşa edilen, Roma İmparatorluk Dönemi ve Geç Antik Dönem’de onarım gören savunma sistemi Perge’yi öne çıkaran bir diğer özelliktir. Aşağı kentin etrafındaki sur duvarı, kuleler, bastionlar ve kapılar, günümüze kadar büyük oranda ayakta kalmıştır. Akropolis surları nedeniyle, antik çağ askeri mimarisine dair en değerli bilgi kaynağı olarak kabul edilen Perge Antik Kenti, bütün bu nitelikleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmiştir.

Kurşunlu Şelalesi

Yüzlerce kuş çeşidine ev sahipliği yapan Kurşunlu Şelalesi, arkasına gizlenmiş mağarasıyla da dikkat çekmektedir. Antalya-Mersin karayolunun 24. km'sinden sola dönüp 7 km devam edilince; çam ağaçlarının arasındaki bu mükemmel şelale ortaya çıkar. 18 m yükseklikten dökülen şelalede, 7 adet küçük gölet küçük şelaleciklerle birbirine bağlanmaktadır. 2 km'lik bir kanyon içinde bulunan şelale ve piknik yeri, 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Piknik alanı içinde; manzara seyir teras alanı, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu ve tuvalet bulunmaktadır. Şelaleye ulaşım, belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanmaktadır.

Dinler Bahçesi Bölgede 2004 yılında açılan Dinler Bahçesi, ortak bir avluya açılan cami, sinagog ve kiliseden oluşmaktadır. Bir hoşgörü göstergesi ve aynı zamanda kardeşliği yansıtan dinlerin buluşmasını sembolize eden bahçe, bir turizm beldesinde açılan ilk ibadet merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Burada hangi dine mensup olursa olsun, herkes kendi bayram ve ayinini istediği gibi gerçekleştirebilmektedir.

Manavgat Şelalesi Antalya'ya 72 km mesafede, Manavgat Nehri üzerinde bulunan bir şelaledir. Manavgat ilçesinin 3 km kuzeyinde bulunan ve adını bu ilçeden alan şelale, ırmak sularının 3–4 metrelik bir falezden düşmesiyle oluşmaktadır. Yüksekliği fazla olmadığı halde, geniş bir alan üzerinde yüksek bir debiyle aktığı için çok görkemli bir manzarası vardır. Ayrıca Manavgat Irmağını besleyen kaynaklardan en büyüğü olan karstik Dumanlı kaynağı, Oymapınar barajı yapıldıktan sonra baraj gölü içinde kalmıştır.

Düden Şelalesi Antalya şehir merkezine 10 km uzaklıktaki şelale, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alır ve Düdenbaşı denilen noktada yeryüzüne çıkar. Düden Çayı boyunca iki kola ayrılmaktadır. Antalya'ya yaklaşık 7 km uzaklıktaki kolu Aşağı Düden (ya da Karpuzkaldıran Şelalesi), Varsak'a 1 km uzaklıkta olan kolu ise Yukarı Düden Şelalesi'dir. Her iki kol da Akdeniz'e dökülmektedir. Aşağı Düden Şelalesi, Lara yakınlarındadır ve yaklaşık 40 metrelik falezlerden denize dökülmektedir. Yukarı Düden Şelalesi'nin bir adı da İskender Şelalesi’dir. M.Ö. 334-333 yıllarında Pamphylia'yı fetheden Büyük İskender'in bu bölgeden geçerken atlarını burada sulattığı söylenmektedir. Yukarı Düden Şelalesi'nin bulunduğu alan 1970-1972 yılları arasında Devlet Su İşleri tarafından piknik ve mesire yeri haline getirilmiştir.

Köprülü Kanyon Köprülü Kanyon, Isparta'nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya'da denize dökülen, rafting yapmaya uygun Köprüçay'ın vadisidir. Rafting yapılabilen bölgenin başlangıcında iki adet de tarihi köprü bulunmaktadır. Küçüğü asıl usta tarafından, kemerli büyük köprü ise ustanın kalfası tarafından inşa edilmiştir. Köprülü Kanyon da adını bu köprülerden almıştır.

Yaz aylarında günde 7 bin kişinin rafting yaptığı nehrin suyu çok temizdir, rahatlıkla içilebilir. Köprülü Kanyon’un başlangıcı Isparta’nın güney doğusunda bulunan Kasımlar beldesidir. Nehrin asıl kaynağını Isparta’nın ilçesi olan Aksu’dan gelen ırmak ve yine Isparta’ya bağlı Karacahisar köyünden çıkan su oluşturmaktadır. Kanyon Kasımlar’dan Antalya’nın Değirmenözü köyüne kadar yaklaşık 25 km boyunca dar vadilerden oluşmaktadır. Bu kısımda özellikle suyun yükseldiği zamanlarda yürüyerek geçiş yapmak güçtür. Ancak yaz aylarında rahatlıkla yürüyerek geçiş yapmak mümkündür.

 

 

 

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Innvista Hotels (Belek)
Innvista Hotels (Belek)
Antalya
Belek mevkiinde bulunan Innvista Hotel, Antalya merkeze 35 km, Belek merkeze 5 km, Antalya Havalimanına 25 km, Serik merkeze 12 km, kendine ait plajına 900 metre mesafede konumlanm...
Letoonia Golf Resort (Belek)
Letoonia Golf Resort (Belek)
Antalya
Acısu Nehri'nin Akdeniz'e kavuştuğu Belek'te, özel bir konumda bulunan Letoonia Golf Resort, samimi bir Akdeniz misafirperverliği vaat ediyor. Misafirlerini Türkiye&...
Selectum Luxury Resort (Belek)
Selectum Luxury Resort (Belek)
Antalya
Taşlıburun mevkiindeki otelimiz, Belek merkeze 4 km, Antalya Havalimanı'na 27 km ve Antalya şehir merkezine 35 km mesafede konumdadır.. ...
Crystal Family Resort (Belek)
Crystal Family Resort (Belek)
Antalya
Antalya'da Belek Boğazkent mevkinde bulunan otelimiz denize sıfır konumdadır ve boğazdan esen rüzgârın taşıdığı ferah bir havaya sahiptir. Antalya Havalimanı’na 40...
Crystal Paraiso Verde Resort (Belek)
Crystal Paraiso Verde Resort (Belek)
Antalya
Antalya'da Belek-Boğazkent mevkinde bulunan otelimiz ince çakıllı ve kumlu sahili, çeşitli büyüklükte havuzları ve Aquapark’ı ile özellikle çocuklu aileler için idealdir...
Crystal Tat Beach Golf Resort (Belek)
Crystal Tat Beach Golf Resort (Belek)
Antalya
Golf Merkezi Belek’te yer alan otelimiz Üçkum Mevkiinde konumlandırılmıştır. Antalya Havalimanı’na 35 km ve Antalya şehir merkezine 45 km mesafededir. Denize sıfır o...
Crystal Waterworld Resort (Belek)
Crystal Waterworld Resort (Belek)
Antalya
Tatil cenneti Antalya'nın Boğazkent mevkiinde yer alan Crystal Waterworld Resort & SPA, özel plajı ve konforlu odalarıyla misafirlerine keyif dolu bir tatil sunuyor. Tesis...
Calista Luxury Resort (Belek)
Calista Luxury Resort (Belek)
Antalya
Calista Luxury Resort, mimarisi, hizmet kalitesi ve farklı konseptiyle öne çıkıyor. Özel misafirlere standartların üzerinde hizmet veren Calista Luxury Resort, turizme farklı bir s...
Regnum Carya Golf & Spa Resort (Belek)
Regnum Carya Golf & Spa Resort (Belek)
Antalya
Büyüklük Bilgisi: 1.050.000 m² alana kurulu tesisin (Golf sahası dahil) 12 farklı oda tipinde toplam 553 odası bulunuyor....
Cornelia Diamond Golf Resort & Spa (Belek)
Cornelia Diamond Golf Resort & Spa (Belek)
Antalya
Cornelia Diamond Golf Resort & SPA "EN"lerin Hotel'i olarak tanımlanıyor. Bu "EN" lerin arasında en ilgi çekenleri; 12 bin m²'lik havuz, 4 bi...
Cornelia De Luxe Resort (Belek)
Cornelia De Luxe Resort (Belek)
Antalya
Belek; doğal güzellikleri ile Akdeniz sahilinde, beach otelleri ve golf otelleriyle tanınıyor. Cornelia De Luxe Resort Belek, bu doğal güzelliklerin arasında en iyi kalitede hizmet...
Susesi Luxury Resort (Belek)
Susesi Luxury Resort (Belek)
Antalya
Antalya Belek'te bulunan Susesi Luxury Resort, muhteşem mimarisi ve teras evleri ile misafirlerine konforu ve ihtişamı yaşatıyor. İskele mevkiindeki tesis, Belek merkeze 2 km,...
Helios Villa (Belek)
Helios Villa (Belek)
Antalya
Belek'te yer alan Villa Helios zarif mobilyalı lüks bir atmosfer sunuyor. Tesiste teras, bahçe ve açık havuz bulunmaktadır. Kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz bu konakla...
Akpalace Belek
Akpalace Belek
Antalya
Ak Palace Belek, Antalya’nın en gözde tatil beldelerinden Belek’te bulunan 5 yıldızlı bir tatil köyü. Havalimanı’na 15 km, şehir merkezine 25 km, The Land Of Lege...
Spice Hotel & Spa (Belek)
Spice Hotel & Spa (Belek)
Antalya
Spice Hotel & SPA, 270 m uzunluğunda bir sahile ve iskeleye sahip. Tesiste yeni sahil konsepti ile sahilde gün boyu meyve, dondurma, çeşitli içecekler, soğuk havlu servisi, gün...
Sherwood Dreams Resort (Belek)
Sherwood Dreams Resort (Belek)
Antalya
Belek'in en güzel sahillerinden birinde yer alan Sherwood Dreams Resort, kendine ait özel kumsalı, 4 adet açık havuz, su kaydırakları, plajı ve harika bahçesiyle bölgenin en ç...
Siam Elegance Hotels & Spa (Belek)
Siam Elegance Hotels & Spa (Belek)
Antalya
Siam Elegance, Uzak Doğu mimarisi ve felsefesini Akdeniz'in doğal güzellikleriyle Boğazkent'te buluşturuyor. Çocuklu misafirler için bir tatil cenneti olan tesiste, 24 sa...
Papillon Zeugma Relaxury (Belek)
Papillon Zeugma Relaxury (Belek)
Antalya
Ev konforunu lüks detaylarla harmanlayan ve misafirlerine hem ruhlarını dinlendirecekleri hem de eğlenecekleri bir tatil vadeden Papillon Zeugma Relaxury, zengin olanakları ile Bel...
Armas Hotel (Belek)
Armas Hotel (Belek)
Antalya
Boğazkent mevkiindeki tesis; Belek merkeze 10 km, Antalya Havalimanı'na 40 km ve Antalya şehir merkezine 50 km mesafede konumlanıyor. Denize sıfır konumdaki tesisin, kum ve in...
 Belek Park Hotel
Belek Park Hotel
Antalya
Antalya'nın popüler tatil merkezlerinden Belek'te yer alan Belek Park Hotel; sunduğu olanak ve bulunduğu konum itibari ile misafirlerine keyifli bir tatil vadediyor. 4...
Club Mega Saray (Belek)
Club Mega Saray (Belek)
Antalya
Antalya Belek'te yer alan Club Megasaray, misafirlerine kaliteli hizmet ve konforu bir arada sunuyor. Denize sıfır konumlanan tesisin, yüzme havuzu ve spa olanakları bulunuyor...
Belkon Hotel (Belek)
Belkon Hotel (Belek)
Antalya
Samimi ortamı, sevimli mimarisi ve kaliteli hizmet anlayışıyla Belek'te hizmet veren otel, misafirlerine kusursuz bir tatil vadediyor. Üç Kum Tepesi Mevkii'deki tesis, Be...
Gloria Serenity Resort (Belek)
Gloria Serenity Resort (Belek)
Antalya
Antalya Belek’te konumlanan Gloria Serenity Resort, Akdeniz’in tüm doğal güzelliklerini barındıran, çam ormanları ile çevrili bir bölgede hizmet veriyor. Doğanın eşs...
Sentido Zeynep Resort (Belek)
Sentido Zeynep Resort (Belek)
Antalya
Taşlıburun mevkiinde bulunan tesis, Antalya şehir merkezine 40 km., havaalanına 30 km. mesafede. Denize sıfır tesisin 291 m. uzunluğunda kumsal plajı ve 1 adet iskelesi bulunuyor. ...
Throne Seagate Hotel (Belek)
Throne Seagate Hotel (Belek)
Antalya
Boğazkent mevkiindeki tesis, Belek merkeze 7 km, Antalya Havalimanı'na 35 km ve Antalya şehir merkezine 45 km mesafede konumlanıyor. Denize sıfır tesisin kum-çakıl karışık pla...
Vera Verde Resort (Belek)
Vera Verde Resort (Belek)
Antalya
Vera Hotel Verde, Akdeniz'in eşsiz güzellikleri ile yepyeni bir tatil anlayışı sunuyor. Konforlu odaları, yeni mimarisi ile lobisi ve restoranlarıyla dikkat çeken tesis, özel ...
Xanadu Resort Hotel (Belek)
Xanadu Resort Hotel (Belek)
Antalya
Denize sıfır konumlanan Xanadu Resort, kumlu ve çakıllı özel plajıyla misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil yaşatıyor. Plajda yer alan şezlong, havlu ve şemsiyeler, misafirlere ücret...
Güçkar Şehrinn Oteli (Serik)
Güçkar Şehrinn Oteli (Serik)
Antalya
Serik'in kalbinde yer alan bu apart otel, Aspendos Tiyatrosu ve Belek Cami'ne 10 km uzaklıktadır. Aspendos Bazilikası ve Aspendos Su Kemeri de 6 mil (10 km) mesafededir.K...
Bellis Deluxe Hotel (Belek)
Bellis Deluxe Hotel (Belek)
Antalya
Antalya'nın tatil cenneti Belek'te yer alan, kum ve çakıl karışık özel plajı olan, beş yıldızlı Bellis Deluxe Hotel, misafirlerine rüya gibi bir tatil vadediyor. Şezlong,...
The Prime Garden Hotel (Belek)
The Prime Garden Hotel (Belek)
Antalya
Kadriye Mevkii'ndeki tesis, Kadriye merkeze 1 km, Belek merkeze 5 km, Antalya Havalimanı'na 23 km ve Antalya şehir merkezine 32 km mesafede konumlanıyor. Tesis sahile 2 k...
Belek Beach Resort Hotel
Belek Beach Resort Hotel
Antalya
2015 yılında tamamen yenilenen otelimiz 475 oda kapasitesi ile değerli konuklarımıza hizmet vermektedir. Antalya' ya 45 km., Havaalanına 35 km., Serik şehir merkezine 15 km., ...
Penelope Villa (Belek)
Penelope Villa (Belek)
Antalya
Bu tesis plaja 12 dakikalık yürüme mesafesinde. Bir kompleks içinde yer alan Penolope Villa, plaja sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesis tam donanımlı bir mutfak, spa kü...
Kurt Hotel (Belek)
Kurt Hotel (Belek)
Antalya
Işıldayan güneşi, turkuaz sularının büyüsü ve zengin çam ormanlarının güzelliğiyle geleni kendine bağlayan büyüleyici bir tatil beldesi Belek. Bu eşsiz dünyaya adım atmak, bu yaza ...
Limak Atlantis Deluxe Hotel (Belek)
Limak Atlantis Deluxe Hotel (Belek)
Antalya
Limak Atlantis De Luxe Hotel, Belek'te düşlediğiniz tatili size sunmaya hazır, modern bir tesis. Havuz alanlarını geniş ve çok sayıda tutmak için çift katlı havuz sisteminin k...
 Bella Tom (Belek)
Bella Tom (Belek)
Antalya
Belek'te bulunan Bella Tom, Antalya Havaalanı 23 km uzaklıktadır.. Belek'te bulunan Bella Tom, açık havuzu ile hizmetinizdedir. Bu mutfaklı tesis Wi-Fi erişimine sahi...
Sentido Zeynep Golf & Spa (Belek)
Sentido Zeynep Golf & Spa (Belek)
Antalya
Sentido Zeynep Golf Spa & Resort, doğası ve çevresi saygıyla korunarak yaratılmış çok özel bir dünya sunar. Misafirlerine en yüksek kaliteyle hizmet veren ekibi, her türlü zevk...
Ceres Hotel (Belek)
Ceres Hotel (Belek)
Antalya
Ceres Hotel, Antalya Belek mevkiinde misafirlerini ağırlıyor. Tesiste 43 oda mevcut. Odalarda; minibar, telefon, balkon, banyo, buklet banyo ürünleri, duş, klima, saç kurutma m...
Papillon Belvil Hotel (Belek)
Papillon Belvil Hotel (Belek)
Antalya
Papillon Belvil, Belek’te deniz ve güneşle buluşmak isteyen misafirleri için kapalı ve açık havuzları, aquaparkı ve özel plajıyla eğlence dolu bir seçenek sunuyor. Tesiste mi...
Cesars Temple De Luxe (Belek)
Cesars Temple De Luxe (Belek)
Antalya
Toplam 599 oda mevcuttur (180 ana bina standart oda ve 90 family suit oda, 16 villa family connecting oda ve 297 aile odası, 16 adet kral dairesi). Odalarda uydu yayınlı TV, merkez...
Maya World Hotel (Belek)
Maya World Hotel (Belek)
Antalya
Otelimiz, Akdenizin güzel kıyısı Belek’te çam ormanları arasında kurulmuştur.300 oda kapasiteli otel odalarımız halı kaplı olup, odalarda TV, Direkt Telefon, minibar, saç kur...
Ela Quality Resort (Belek)
Ela Quality Resort (Belek)
Antalya
İskele mevkiindeki tesis; Belek merkeze 2 km, Antalya Havalimanı'na 35 km ve Antalya şehir merkezine 45 km mesafede konumlanıyor. Denize sıfır tesisin 270 m uzunluğunda özel k...
Novia Dionis Resort & Spa (Belek)
Novia Dionis Resort & Spa (Belek)
Antalya
Boğazkent mevkiindeki tesis; Belek merkeze 10 km, Antalya Havalimanı'na 40 km ve Antalya şehir merkezine 50 km mesafede konumlanıyor. Denize sıfır konumdaki tesisin, kum ve in...
Aydınbey Famous Resort (Belek)
Aydınbey Famous Resort (Belek)
Antalya
Eğlence, spor ve lezzetin buluştuğu tesis, tatilini renklendirmek isteyenleri bekliyor. Boğazkent mevkiindeki tesis; Serik merkeze 12 km, Antalya Havalimanı'na 40 km ve Antaly...
Paradise Town Villa Orchard (Belek)
Paradise Town Villa Orchard (Belek)
Antalya
Paradise Town Villas - Orchard Villa, Belek şehrinde güzel odaları sunar. Antalya Fuar Merkezi, Troy Su kaydırakları ve Yunus Parkı, Kelebek Park Antalya, arabayla 20 dakika ulaşı...
 Anfora Hotel (Belek)
Anfora Hotel (Belek)
Antalya
Anfora Otel, Antalya'nın popüler tatil bölgesi Belek'te misafirlerini ağırlıyor. Tesis, ev rahatlığını sağlayan odaları ile keyifli bir tatil vadediyor. Tesisin odala...
Limak Arcadia Golf & Sport Resort (Belek)
Limak Arcadia Golf & Sport Resort (Belek)
Antalya
Limak hoteller zincirinin ilk halkası olan Limak Arcadia Golf & Sport Resort, 1995 Eylül ayından itibaren siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir. Mitolojide “huzu...
Papillon Ayscha Hotel (Belek)
Papillon Ayscha Hotel (Belek)
Antalya
Alanya Belek İleribaşı mevkiinde, 60.000 m2 alan üzerine kurulu, 363 odası bulunan Papillon Ayscha Otel, 5 yıldızlı olup herşey dahil konseptinde konuklarına hizmet vermektedir.Sad...
Altis Resort Hotel&Spa (Belek)
Altis Resort Hotel&Spa (Belek)
Antalya
Altis Resort Hotel, sizi Antalya Belek' de ipek kumlu Akdeniz' e sıfır mesafede, temiz bir doğa içinde, 5 yıldızlı bir tatil kalitesiyle buluşturuyor. Tesis bünyesinde, 2...
Gözde Butik Otel (Belek)
Gözde Butik Otel (Belek)
Antalya
Yemyeşil bir ormanın kenarında, tüm şehir olanaklarına yürüme mesafesinde, sahile ve alışveriş merkezlerine kolay ulaşabileceğiniz kendinizi sessiz ve sakin bir tatili içinde bulab...
Kempinski Hotel The Dome (Belek)
Kempinski Hotel The Dome (Belek)
Antalya
Deniz ile Toros Dağları'nın arasında yer alan Kempinski Hotel The Dome, Selçuklu dönemini yansıtan mimarisi ve farklı atmosferiyle büyülüyor. Belek Üçkum Tepesi mevkiindeki te...
Dionis Resort & Spa (Belek)
Dionis Resort & Spa (Belek)
Antalya
Boğazkent mevkiindeki tesis; Belek merkeze 10 km, Antalya Havalimanı'na 40 km ve Antalya şehir merkezine 50 km mesafede konumlanıyor. Denize sıfır konumdaki tesisin, kum ve in...