Başakşehir Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

BAŞAKŞEHİR

Başakşehir, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan ilçesidir. İlçe kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece, Avcılar, batıda ise Esenyurt ile ilçeleri ile komşudur.

İlçe Osmanlı İmparatorluğu zamanında, ordunun barut ihtiyacını karşılamak üzere kurulan Azatlı Baruthanesi'ne ev sahipliği yapmıştır. Zamanda yaptığı bu ev sahipliği sebebiyle de bölge uzun zaman Azatlık ismiyle anıla gelmiş. Bu kadar eski zamana deyin uzanan tarihi lie Başakşehir'de pek çok tarihi dokuya sahip yapı bulunmaktadır.

İlçeye İstanbul'un her noktasından kolay bir ulaşım ağı sağlanmıştır. TEM otoyolu ve demiryolu bu ulaşımda önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda merkezi noktalardan otobüs seferleri de karşılıklı olarak ilçeye düzenlenmektedir. Demiryolu ile ilçeye ulaşım Ispartakule'deki tren istasyonu ile sağlanmaktadır.

 

 

Daha Fazla
TESİSLER
Hampton By Hilton İstanbul (Kayaşehir)
Hampton By Hilton İstanbul (Kayaşehir)
İstanbul
Başakşehir’de bulunan Hampton by Hilton İstanbul Kayaşehir, modern tasarlanmış mekanları ve özenli hizmeti ile misafirlerine konforlu bir şehir konaklaması sunuyor. Şehrin...