Ataköy Otelleri HARİTADA GÖSTER
 

ATAKÖY

Türkiye'nin ilk uydu kentlerinden biri olan Ataköy, 11 kısımdan oluşan apartman blokları, ulaşım kolaylığı, kaliteli ve modern yapıları, yeşil alanlarıyla İstanbul'un en gözde semtlerinden biridir.

Tarih sayfalarında Jeptimun, Makrohori, Makriköy anılan ve nihayet 1925'de Bakırköy adını alan ilçede bulunan Ataköy'de Marmara İklimi hüküm sürer.

1960'lı yıllarda kurulmaya başlanan Ataköy, hızla gelişerek mimari açıdan ve şehircilikte diğer bölgelere emsal duruma gelmiştir.

Bir zamanlar Ataköy plajı, eski adıyla Baruthane Plajı yaz aylarında İstanbulluların en çok rağbet ettikleri plajların başında gelirdi. Günümüzde Ataköy sahilinde bizlere miras tarihi binalar bulunmaktadır.

Ataköy mahalleleri kısım olarak anılmakta olup 1. kısımdan 11. kısma kadar kültürel ve sosyal tesisleri, yeşil alanları, dinlenme yerleri, gezi pistleri, alışveriş merkezleriyle bir bütün olarak örnek yerleşim alanıdır.
Daha Fazla
TESİSLER
Sheraton İstanbul Ataköy Hotel
Sheraton İstanbul Ataköy Hotel
İstanbul
İstanbul (Bakırköy) konaklamanızda Sheraton Istanbul Atakoy Hotel, Ataköy Marina ile birkaç dakika mesafede ve Marmara Forum yakınında sizi bekliyor. Bu 5 yıldızlı otel Süleymaniye...